První pejsek z B vrhu s rentgeny a další zdraví

JCh. BOHEMIAN RHAPSODY z Kovárny „Hemi“ jako první pejsek z B vrhu absolvoval rentgeny a hned s krásným výsledkem: HD A, ED 0/0, SA 0 a OCD neg. Lepší už to být nemohlo, gratulujeme!

 

Vyšetření na dědičné oční onemocnění s výsledkem DOV prostý (vše v pořádku) letos absolvovali:
Ch.Zen’s View z Kovárny 
Všechna štěňátka z aktuálního C vrhu 

Bohužel u dvou našich odchovů byl diagnostikován Pannus:
You Can’t Stop Me a Wrrr! z Kovárny 

Ch. Yahoodka z Kovárny obdržela výsledky z rozsáhlého genetického testu Embark:  SDCA1 N/N, SDCA2 N/N, CJM N/N, DM N/N, MH N/N, MPSVII N/N, genetické kódování barvy: kykyAyaEmEmDD. Stejně jako její polosestra Weed tedy nese vzácnou recesivní černou barvu.

Smutné zprávy se nevyhýbají nikomu a tak jsme v poslední době přišli o několik odchovů:
Meant To Be z Kovárny – umřela 30.03.2022, měla komplikaci několika onemocnění – artrózy v koleni po úraze, atrofie svalů a následného selhávání ledvin. Pihla byla osm let stará.

Talentovaná s., Se, Int.Ch. Alaia Black z Kovárny, IBGH3 zemřela dne 06.05.2022 z důvodů rozsáhlých metastáz rakoviny. Áje bylo 11,5 let.

Naše skvělá parťačka žijící u Andrey s.r., s., T.s. Int.Ch. Unai Unique z Kovárny zemřela 01.06.2022, na pooperační komplikace (operace pyometry).  „Koníkovi“ bylo 13 a čtvrt roku.

JCh.Znova z Kovárny  zemřela 10.6.2022 po několikaměsíčních problémech nejasné etiologie, s neurologickými příznaky a postupující demencí. Keysince bylo téměř 12 let.