Aktuální štěňátka

View 052

Otec:
Ch. Zen’s View z Kovárny
HD A, ED 0/0, OCD neg., LTV0, DOV prostý (3/2020+4/2022), SDCA1+2 N/N, CJM N/N, DM N/N, MH N/N, MPS VII N/N, 
Champion SK + SLO, BOB, BOS, CACIB, 2x Klubový vítěz… CACIB ze 4 zemí, CAC z 6 různých zemí, 
BH/VT, BH, OB-Beginner, OB1, RO-Beginner, RO1, RO2, RO3, IBGH1, IBGH2
PT Rakouska: 5,5,6,6,5,5,5,6,5,6

Vrh C

Krytí: 25.02.2022
Porod: 28.04.2022
narozeno 1P+1F Groenendael
a 2P+3F Tervueren

Štěňátka jsou odchovávána u nás doma

Rodokmen štěňátek
v databázi KCHBO

Weed z Kovárny

Matka:
s.Int.Ch.Weed z Kovárny

HD A, ED 0/0, SA 0, OCD neg., LTV 0, L7 – normální počet bederních obratlů, DOV prostý opakovaně (poslední 9/2021),
SDCA1+2 N/N, CJM N/N, DM N/N, MH N/N, MPS VII N/N, DNA vp
InterChampion CIE+CIB, Champion CZ, Klubový Champion KCHBO, Junior Champion CZ, FMBB Světový vítěz mladých, Klubový vítěz, Vítěz spec.výstavy, 3x BOB na klub/spec.výstavách a 2x BIS
HWT Ts., NHAT, PT99

Photogallery / fotogalerie
Kompletní fotogalerie štěňátek ZDE

Máme volného 1 pejska a 2 holčičky, vše Tervuereni. Všichni mají skvěle přátelskou povahu, milují cizí lidi od první pikosekundy ♥, mají skvělý nos a zájem o přetahování se. Nikdo z nich neřeší povrchy nebo výšky či zvuky. Pejsek je největší z vrhu, velmi krásné stavby těla a krásného výrazu. Má větší bílý znak na tlapce, tedy ho nenabízíme prioritně na výstavy, což ale vůbec nevadí, protože má prostě boží povahu! Je to úplný pohodář, nic neřeší, vše přijímá s klidem a vůbec nejde do nervů. Strašně ráda bych ho viděla ve výcviku a sportu.  Holčička se žlutým obojkem (Color Me Red) bude pravděpodobně slibná i na výstavy a je spíš klidnější povahy, zato „růžovka“ (Can’t Get Enough) prostě nikdy nemá dost, je to velké zlobidlo a čertidlo a je plná temperamentu. Tu bych také ráda viděla ve sportu.

Štěňátka jsou několikrát odčervená, očkovaná, čipovaná, s mezinárodním pet-passportem, mají vyšetřené dědičné oční vady (všichni v pořádku), mají odebranou DNA na genetický profil a ověření původu. Jakmile nám dojdou z laboratoře protokoly, budou oficiálně „čistí“ po rodičích na dědičná onemocnění: SDCA1, SDCA2, CJM, DM, MH, MPSVII a mnoho dalších. Štěníci jsou zvyklí na BARF i granule (Primordial Puppy Chicken & Seafish), mají velký food-drive, dále jsou zvyklí na další psy, děti, důchodce. Zvykáme je na jízdu autem, chůzi na vodítku. Součástí ceny štěněte je i bohatá výbava s obojkem, vodítkem, nerezovou miskou, několika oblíbenými hračkami, napachovanou dekou, oblíbenými pamlsky a krmivem na nejméně 10 dní plus několik dalších drobností. Samozřejmostí je písemná kupní smlouva a chovatelský servis. Chováme pod FCI – všechna naše štěňátka mají průkaz původu. Jsou připravení k odběru. Preferujeme zájemce o aktivní život s belgičákem.  

O vrhu:

View pochází ze spojení 3/4 pracovní krve. Jeho otec je skvělý Giro z Kovárny se zkouškami IPO3 a účastí na vrcholových závodech. Matkou je Nonix z Kovárny, fena s mnoha top výstavními úspěchy a zkoušky z nejrůznějších disciplín (IGP2, pasení HWT, obedience BgH3, OBZ, stopařina IFH1, Agility) a se sourozenci s vrcholovými zkouškami pasení i stopařiny. V rodokmenu Viewa je do 4.generace 15 přímých předků se zkouškami IPO3/SchH3/Ring 3.  Přesto všechno je View stále velmi typický v exteriéru, kvadratický středně velký pes bez hrubosti, s typickým výrazem a malým uchem. V povaze má krásný temperament bez nervozity, extrémně sociální k lidem, velmi ochotný k práci. Je středně velký, atleticky stavěný, velmi obratný a mrštný.

Natálka (Weed) je překrásná fena s top úspěchy (2x BIS na klubovce) a velmi hezkým tělem i hlavou. Má nádhernou sytou oranžovou barvu. V povaze je velmi temperamentní, s chutí do práce, velmi sociální, skvěle ovladatelná. Má parádní pohyb a velkou obratnost a mrštnost. V rodokmenu kombinuje Tervuereny, Groenendaely i Malinoise a má i méně frekventovanou krev.

View je černý heterozygot, to znamená, že nese vlohu pro Tervuereny, proto se nám ve vrhu narodily obě variety. 

Přesto, že vrh bude mít velký poměr pracovní krve, štěňátka jsou stále typických exteriérů, kvadratická, s hezkým zaúhlením a typickým výrazem hlavy s malým uchem. Předpokládáme středně vyjádřenou srst (neočekáváme „vatové tampóny“ :D). Vrh bude díky temperamentu a pohybovým vlastnostem rodičů velmi vhodný do sportu – ideální na agility, obedience, předpokládáme velké vlohy pro pasení (prokázané vlohy k pasení doložené zkouškami má mnoho předků a blízkých příbuzných vrhu) a velkou chuť do obran.